neděle 26. února 2017

Oblíbený kout / Favorite corner

Je to můj neojblíbenější kout v celém domě a je pod neustálou palbou změn. Asi proto ho mám tak ráda a to i přesto, že čas zde strávený v něm geometrickou řadou klesá.

A i když že je tak malý, je docela variabilní. Jednu chvíli je stěna pokryta několika obrazy, nebo chcete-li obrazovou galerií. Po čase mi zas přepadne pocit, že je třeba stěně odlehčit. Takže zatmelíme dírky, vymalujeme a mně je pak líto tu krásnou, čistou zeď hned pokrýt další galeriií. Tak se raději rozhoduji pro jeden velký obraz s mým charismatickým Jackem. Ale kdo ví, na jak dlouho...

Pak mi zase bleskne hlavou, že by bylo dobré doplnit kout s křeslem nějakým hezkým košem na neustále se povalující plédy. Následuje několik dní a rozhoduji se, dalo by se říci, pro klasiku. Plstěný koš od Muuto vyrobený z recyklovaných PET lahví (velice sympatické, že?) je tak trochu stálicí designových interiérů. A tak už nechybí ani u nás doma.

Poslední novinkou u nás je multifunkční stojan/nosič od Showroom Finland. Pokud sháníte něco pěkného a zároveň subtilního ke krbu na palivové dřevo, pak doporučuji tuto záležitost. My krb nemáme, takže tady je využití asi jasné. Do stojanu jsem vyskládala časopisy a knihy, a protože místa zbylo dost, může se má sbírka oblíbeného čtení dále rozrůstat.

Zbývá mi se ještě pohlédnout po nějakém světle, to mi tady schází. Večer je zde tak málo umělého světla, že se tu prostě číst nedá.

Mějte hezký únor,

Katka3 komentáře:

 1. Hezký den, Katy! Zelený koutek ve Vašem "monochromu" krásně září. Váš muž má asi přijmení Tolerantní. U nás je každá zmêna doprovázena komentářem. 😜

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavli, zelené koutky miluji. A je mi jasné, že šedivý či černobílý interiér asi není pro každého, tak se snažím např. za pomocí kytek alespoň o to "rozzáření", jak píšete vy... Každopádně přítel brblal asi první 2 roky a pak to pomalu vzdal. Většinu změn si provádím sama a hlavně jsem člověk, který změny potřebuje, protože se nedokáže smířit se stereotypem. Takže kdyby mi měl tyto změny zakazovat, popíral by tím moji osobnost. Takže asi tak :) Mějte hezký den, Katka

   Vymazat
 2. Když nemáte krb a komín, tak si kupte elektrický jako my :-) . My jsme s ním spokojení. Odpady nám tak totiž veškeré starosti, které jsou spojené s topením v krbu a jen si tak užíváme pohled do hořícího ohně :-) .

  OdpovědětVymazat